اخبار > بازنشستگان حوزه تجربیات خود را در اختیار جوان ها بگذارند
چهارشنبه ٠١ اسفند ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

آیت الله مقتدایی؛

بازنشستگان حوزه تجربیات خود را در اختیار جوان ها بگذارند

آیت الله مقتدایی شب گذشته در دومین همایش تجلیل از بازنشستگان حوزه های علمیه، گفت: حوزه های علمیه وابسته به حضرت صاحب الامر(عج) است و صاحب این حوزه ها نیز امام زمان(عج) است.
ایشان افزود: خدمت در این حوزه ها در اقسام مختلف آن، خدمت به امام زمان(عج) و خادمان این مسیر جزء سربازان امام زمان(عج) هستند و باید این افتخار را قدر دانست.
عضو خبرگان رهبری بیان کرد: خادمان بازنشسته حوزه باید سعی کنند که این سابقه همچنان با افتخار برای آنها باقی بماند؛ اینکه بیان می کنیم که حوزه های علمیه به امام زمان(عج) وابسته است به این دلیل است که اولیاء الله به این حوزه ها نظارت دارند و سربازان امام زمان(عج) نیز در این حوزه ها تحصیل می کنند و هدایت امت اسلام نیز به برکت همین تلاش سربازان است.
رئیس شورای  سیاستگذاری حوزه علمیه خواهران اظهار کرد: امام حسن عسکری(علیه السلام) بیان کردند، اگر  علمای بزرگ حوزوی نبودند که مردم را به راه حق ارشاد می کنند، قطعا هیچ کسی باقی نمی ماند، مگر اینکه از دین خدا خارج می شدند.
ایشان افزود: به برکت حوزه علمیه بیش از 4 هزار نفر در درس امام صادق(علیه السلام) شرکت می کردند و سایر ائمه(علیهم السلام)، به دلیل شرایط خاص جامعه و شرایطی که حاکمان ایجاد کردند، دیگر نتوانستند این حوزه را اداره کنند؛ حتی در اواخر عمر امام صادق(علیه السلام) نیز این شرایط مهیا نبود و حتی مردم برای پرسیدن یک مساله نیز جرات نداشتند به درب خانه امام صادق(علیه السلام) بروند.
آیت الله مقتدایی بیان کرد: در زمان غیبت، این وظیفه سنگین و مهم به دوش علما و حوزه های علمیه قرار گرفته است و بحمدالله، علما نیز در کمال جدیّت و شجاعت و قدرت، شکنجه ها دیدند و رنج ها کشیدند و زندان رفتند و شهید شدند، ولی این حوزه و برنامه هدایت مردم را حفظ کردند و امروز نیز حوزه ما مورد توجه امام زمان(عج) است.
عضور جامعه مدرسین حوزه علمیه افزود: خدمت به این حوزه، خدمت به امام زمان(عج) است و بازنشستگان سربازان امام هستند و به همین خاطر باید سعی کنند که این افتخار برای آنها بماند؛ کسانی که روحانی هستند و به جایگاه بازنشستگی رسیدند، باید بدانند که کار اصلی روحانیون، تبلیغ است و نباید هدایت مردم را فراموش کنند.
دبیر دوم شورای عالی حوزه های علمیه گفت: امروزه مردم بسیاری داریم که چشم آنها به روحانیون است تا به سوالات آنها پاسخ دهند؛ بازنشستگان حوزوی امروزه دارای تجربه فراوانی هستند و می توانند در کنار فعالان جوان حوزه آنها را راهنمایی کنند.
ایشان اظهار داشت: کاری که انسان با اخلاص و برای خدا انجام می دهد بسیار مهم و گرانبها است؛ اگر عبادت و عملی که مورد پسند خداوند است به قدر کم هم باارزش و با اهمیت است و این خدمت صادقانه قطعا مقبول واقع خواهد شد و البته نباید با ریا این کار را از بین برد.
آیت الله مقتدایی با ذکر این مطلب که حوزه باید از نیروهای بازنشسته خود تجلیل کند، گفت قطعا همراهان و خانواده بازنشستگان حوزه های علمیه نیز در اجر آنها سهیم خواهند بود.


١١:٠١ - يکشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٣٩٨٣٩٥    /    تعداد نمایش : ٤٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج